Menu
Sepetiniz

UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.

UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
Yeni
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR.
389,64TL
Eski Vergi: 389,64TL
 • Stok: Stokta
 • Kod: uyuz-kremi-1ad-200gr
 • SKU: Adet
Ürünü inceleyen: 3416
%100 Güvenli Alışveriş
Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme
Hızlı Teslimat

Uyuz Kremi :

Serkopt denilen gözle zorlukla görülecek kadar küçük olan uyuz böceğinin, üst derinin altına girerek meydana getirdiği kaşındırıcı ve bulaşıcı bir deri hastalığıdır.

Özellikle el, bilek, parmak araları, koltuk altları, karın bölgesi ve kaba etlerde şiddetli kaşıntılar ve çizgi şeklinde yaralar görülür.
Yapılacak ilk iş hastanın ve ilişkide-temasta bulunduğu kimselerin bütün çamaşırlarını, elbiselerini, yatak örtü ve çarşaflarını yıkamaktır.

Uyuz hastalığına, cildin dış veya nasırlı tabakasında yaşayan ve üreyen ufak bir böcekçik neden olmaktadir.Uyuz, özellikle parmak aralarinda ve dirseklerde küçük kabarcıklar veya sivilceler halinde bir döküntü ile başlar.özellikle geceleri çok kaşıntı yapar. Bebekler dışında, kaşıntılı yerler her zaman için boyundan aşağısında kalan bölgelerdir. En çok etkilenen kısımlar; kalça, cinsel organlar, meme uçları, parmak, bilek, dirsek ve dizlerdir.Kısa bir süre sonra kaşıntı isteği, iltihap olabilecek kaşıntı izlerine ve yaralara neden olur. Eğer aynı evde yaşayanların hepsi veya bazıları günlerdir veya haftalardır kaşınıyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla uyuzdur. Uyuz kişiden kişiye çabuk bulaşır.

Tedavi:

 1. Doktorun verdiği ilaçlara ve önerilere özenle uyun.!!
 2. Size verilmiş olan krem cinsel organlari da kapsayarak, vücudunuzun boyundan aşağı tüm kısımlarına sürün. İlaci el ve ayak tırnaklarının içleriyle, ayak parmaklarının arası ve altı gibi her türlü gizli kalmış bölgeye sürmeyi unutmayın.
 3. Kremi 24 saatte bir sürerek üç gün uygulayın, duş veya banyo yapmadan uzerinizde bırakın. Bu süre içerisinde aynı giysileri giyin.
 4. Üç gün sonunda hafif sıcak bir banyo ile kremden arının. Bütün giysi ve iç çamaşırlarınızı değiştirip, yatak çarşaflarınızın tümünü yıkayın. Normal yıkama şekli tum uyuz böceklerini öldürmeye yeterlidir.
 5. Evdeki tüm uyuzlular aynı anda tedavi edilmelidir. Bazıları uyuz olmuş ancak henüz kaşıntı başlamamış olabilir. Okul veya yuvaya giden çocuğunuz uyuz olmuş ise, öğretmenini bilgilendirerek okuldaki diğer çocukların kontrolünü sağlayın.
 6. Yumurtalarından çıkmış yeni uyuz böceklerini de öldürmek amacıyla ilk tedaviden bir hafta sonra tedaviyi yeniden tekrar edin. Başarılı bir tedaviden sonra kaşıntı 1-2 hafta daha devam edebilir. Uyuz kremini fazla sürmeyin, bu durum daha fazla tahrişe neden olabilir.
 7. 12 aylıktan küçük bebekler için mutlaka doktora gidin, yukarıda yazılanları uygulamayın.!!

 Önlemler:

Uyuz olmak için uyuz olan birinin cildine temas etmek gerekir. Aynı yatağı paylaşmak, çocuk bakımı gibi durumlar uyuzun yayılmasına neden olabilir.

 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • 0%

UYUZ KREMİ 1 Adet 200 GR. Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.