Menu
Sepetiniz

Acı Bakla - 100 gr

MERAK EDİLENLER

Lupini fasulyesi olarak da bilinen acı bakla, geleneksel Akdeniz diyetinin bir parçası olan ve etkileyici sağlık faydaları nedeniyle artık dünya çapında popülerlik kazanan bir baklagildir. İşte acı baklanın insan sağlığına sağladığı bazı temel faydalar:

Yüksek Besin Değeri: Acı bakla kalori bakımından düşük ancak tiamin, riboflavin, C vitamini, kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum, demir ve çinko gibi besin maddeleri bakımından yüksektir.
Protein ve Lif Açısından Zengindir: Kinoadan üç kat daha fazla bitkisel protein, yulaftan üç kat daha fazla lif içerir ve baklagiller arasında en zengin bitkisel protein ve lif kaynaklarından biridir.
Düşük Karbonhidrat İçerir: Acı bakla düşük glisemik indekse sahiptir ve diğer baklagillere kıyasla karbonhidrat oranı çok daha düşüktür.
Antioksidanlar ve Fitosteroller: Faydalı antioksidanlar ve kolesterol düşürücü fitosteroller içeren önemli bir polifenol ve zeaksantin kaynağıdır.
Esansiyel Amino Asitler: Acı bakla, kan basıncını düşüren arginin de dahil olmak üzere dokuz temel amino asidin tamamı için iyi bir kaynaktır.
Fava fasulyesi veya bakla olarak da bilinen Yahudi baklası, çeşitli sağlık yararları olan bir başka besleyici baklagildir:

Besin Maddeleri Açısından Zengindir: Bakla vitamin, mineral, lif ve protein ile yüklüdür ve özellikle bitki proteini, folat ve diğer bazı vitamin ve mineraller açısından zengindir2.
Parkinson Hastalığına Yardımcı Olabilir: Parkinson hastalığının semptomlarına yardımcı olabilecek levodopa (L-dopa) içerirler.
Kilo Yönetimi: Bakla sindirime yardımcı olabilir, kolesterol seviyelerini düşürebilir ve vücut ağırlığını azaltmaya yardımcı olabilir.
Bağışıklık Fonksiyonu: Motor fonksiyonları ve bağışıklığı geliştirdiği düşünülmektedir.

 

 

 

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Acı Bakla - 100 gr Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.