Menu
Sepetiniz

Anason 100 gr

Anason Pimpinella anisum olarak da bilinen anason, havuç, kereviz ve maydanoz ile aynı aileye ait bir bitkidir. Farklı, meyan kökü benzeri tadıyla tanınır ve genellikle tatlıları ve içecekleri tatlandırmak için kullanılır. Mutfakta kullanımının ötesinde, anason, aşağıdakileri içeren potansiyel sağlık yararları ile de bilinir:

Anason Besin Maddeleri Açısından Zengindir: Anason; demir, manganez, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum ve bakır gibi çeşitli mikro besinlerin iyi bir kaynağıdır.
Anason Depresyon Belirtilerini Azaltabilir: Bazı çalışmalar anasonun antidepresan görevi görebileceğini ve bazı reçeteli ilaçlar kadar etkili olabileceğini göstermektedir.
Anason Mide Ülserlerine Karşı Koruyabilir: Anason mide ülseri oluşumunu önlemeye ve mide zarını hasara karşı korumaya yardımcı olabilir.
Anason Antimikrobiyal Özellikler: Mantar ve bakterilerin büyümesini önlediği tespit edilmiştir.
Anason Menopoz Semptomlarının Giderilmesi: İlk araştırmalar, anasonun menopoz sırasında sıcak basmalarının sıklığını ve şiddetini azaltabileceğini göstermektedir.
Anason Kan Şekeri Seviyelerini Dengeleyebilir: Anason, sağlıklı kan şekeri seviyelerinin korunmasına yardımcı olabilir.
Anason Anti-inflamatuar Etkiler: Anti-enflamatuar özelliklere sahip olabilir.
Bu faydalar çeşitli çalışmalarla desteklenmektedir, ancak bu çalışmaların çoğunun ön çalışma niteliğinde olduğunu ve anasonun sağlık üzerindeki etkilerini tam olarak anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu belirtmek önemlidir. Ayrıca, anason küçük miktarlarda kullanılır, bu nedenle belirli besinler açısından zengin olsa da, genellikle büyük miktarlarda tüketilmez 

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Anason 100 gr Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.