Menu
Sepetiniz

Ardıç Katranı 250 ml

Ardıç Katranı Cade yağı olarak da bilinen ardıç katranı, başta Juniperus oxycedrus olmak üzere bazı ardıç türlerinin odunundan elde edilen koyu, kalın bir sıvıdır. Yavaş yanmanın bir şekli olan pirojenizasyon adı verilen bir işlemle üretilir.

Ardıç katranı elde etmek için ardıç ağacının odunu damıtılır ve ortaya dumanlı aroması ve terebentini andıran balzamik nitelikleriyle bilinen katran benzeri bir madde çıkar.

Ardıç katranının insan sağlığına faydaları, özellikle geleneksel tıp ve cilt bakımında çok sayıdadır. İşte önemli faydalarından bazıları:

Cilt Bakımı: Ardıç katranı sedef hastalığı, saçkıran, egzama gibi çeşitli cilt sorunlarını tedavi etmek ve cilt tahrişlerini gidermek için kullanılır.
Anti-enflamatuar ve Antiseptik: Enflamasyonu azaltan ve ciltteki mikroplarla savaşan özelliklere sahiptir.
Parazit Koruması: Parazitlere karşı koruyucu bir etki sunar ve uyuz ve benzeri cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılmıştır.
Solunum Rahatlığı: Geleneksel tıpta, bazı solunum problemlerini hafifletmek için kullanılmıştır.
Detoksifikasyon: Ardıç katranı yağının toksinlerin vücuttan atılmasına ve kanın temizlenmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır.
Ağrı Kesici: Vücut ağrısı ve romatizmal hastalıklara yardımcı olabilecek analjezik özelliklere sahiptir.
Sindirime Yardımcı: Ardıç meyvesi özü bazen iştahsızlık, mide rahatsızlıkları ve sindirim sorunları için kullanılır.
Ardıç katranı ayrıca saç derisi ve saç sağlığı için tıbbi özelliklerinden yararlanmak amacıyla şampuan ve sabun gibi çeşitli ürünlere dahil edilir

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Ardıç Katranı 250 ml Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.